| ContDOARdeINTREBARI a întrebat:

am si eu o problema deci:am inchis calculatorul iar cand sa'l aprind peste 2-3 ore numai aparea niciun fisier pe desktop si nici nu pot sa le mut din START(shortcut)? imi puteti spune ce trebuie sa fac sa le pun din nou pe desktop? dau funda mare + vot!

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Te invat o "smecherie" dar pe care sa nu o folosesti prea des :
poti da calculatorul "inapoi" la o data anume si iti apare totul ca la acea data (programe,shortcut-uri,setari,etc).
te duci pe start -> all programs -> accesories -> system tools -> system restore
iti apare o fereastra cu system restore, apesi butonul NEXT si iti apare o noua fereastra Select restore point (adica data la care vrei sa-l dai inapoi).
iti alegi o data (de obicei el iti arata care este -cea pe albastru-) o selectezi, apesi NEXT si il lasi sa lucreze pana sa restarteaza.
in momemtul care reporneste ai totul ca la data respectiva.
bafta!

| ionutz03 a răspuns:

Reinstal windows

| ContDOARdeINTREBARI explică:

Ba stiti care era treaba trebuia sa dau click dreapta>arrange icons si trebuia sa bifez show desktop iconswinking

| Anq209 a răspuns:

Oooo mi s-a intamplat la fel.Treb sa schimbi windows-ul.Pt ca dupa cateva zile nu va mai mere deloc, crede-ma. Of, ce greu e sa stai 3 zile fara pc. Funda? Plz