| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,am un prieten care are un iphone 3G care ii ramane blocat pe mar,nici pcu nu il vede,a incercat hard reset dar degeaba nu merge, stie cineva ce ii pot face?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l duca la garantie ori la un centru service GSM, alta solutie pentru amatori nu exista.

| adrianbestboy98 explică (pentru anonim_4396):

Nu are garantie si nici bani de serivce, merci de raspuns da asta puteam si eu sa ii zic -_- de ce mai raspundeti daca nu va pricepeti fratele meu

| robandu99 a răspuns:

Ai iTunes instalat pe pc nu-i asa?

| adrianbestboy98 explică (pentru robandu99):

Da ma da nu il vede

| robandu99 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

L-ai introdus in modul DFU nu-i asa?

| adrianbestboy98 explică (pentru robandu99):

Nu merge nici in dfu

| robandu99 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Scuze dar alta solutie nu prea exista decat sa mearga amicul tau la un service sau la o persoana care se pricepe..Bafta!

| adrianbestboy98 explică (pentru robandu99):

Nu are bani de service e greu sa citesti mai sus?

| robandu99 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Atunci poate sal arunce la gunoi daca nu sa astepte pana are bani de service :-)