| cozmajm a întrebat:

Salut,
As avea si eu o intrebare... Am conectat laptop-ul la TV printr-o combinatie ciudata laughing))) Laptop-ul meu are iesire VGA si am gasit prin casa un cablu VGA - DVI, apoi am cumparat un convertor DVI - HDMI care intra in TV. Intrebarea este : merge ce incerc eu sa fac aici sau ma chinui degeaba?

4 răspunsuri:
| neo787840 a răspuns:

Pai daca le ai pe toate astea de ce nu incerci sa le asamblezi si sa vezi daca merge sau nu.

| aurelian97 a răspuns:

Trebuie sa mearga mie mi-o mers:d

| cozmajm explică:

Aurelian97 -- pai si cum ai facut? Eu am pus cablu VGA - DVI in lap, apoi la DVI am cuplat convertorul DVI - HDMI care l-am bagat in TV, apoi pe lap am intrat in screen resolution (am windows 7) si am dat detect, si nu-mi gaseste. Imi poti da un sfat, sau sa-mi zici cum ai facut?

| cozmajm explică:

Pai le-am incercat, nu am zis ca nu le-am incercat, dar nu gaseste TV-ul ca display la settings si am pus aceasta intrebare ca sa stiu (daca sigur merge), sa stiu daca imi storc creierii sa fac ceva sa mearga. Chestia este ca am conectat tot la lap la TV si nu-l gaseste ca display...