| b0gd2nm16 a întrebat:

Salut! As dori sa trimit un laptop in valoare de 1000 lire prin dpd din Uk si din cate am auzit, pe langa costul initial, apar si niste taxe vamale, nemaifiind tara UE. Stie cineva care sunt valorile acestor taxe?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

NU recomand!
Te vor costa suplimentar: TVA (19%) + vama + transport si garantia va avea in UK.
Cauta acelasi model de laptop in Romania (de exemplu prin eMag sau Altex) si te va costa mult mai putin, iar eventuale probleme de garantie se rezolva mult mai usor!

| b0gd2nm16 explică (pentru Bula):

Mersi frumos de raspuns!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

TVA, in principiu. Mai bine ia si cauta-l in Germania sau Italia/Spania.