| Th3Li0N a întrebat:

Salut azi mi-am bagat driver la placa video ati hd 3450 inainte nu aveam si am vazut ca aproape la ori ce joc mi se vede doar jumate ecranu fiecare joc eu am monitor de 19 inch widescreen si mi se vede doar jumate din ecran asa ca mi-am bagat driverul, si tot asa mi se vede la jocuri ce sa fac? Am schimbat la maxim tot la joc si tot asa arata eu am rezolutia 1440x900 normala adica sa mi se vada complet ecran dar la jocuri nu ma lasa decat 1280x780 evident la unele jocuri merge si pe 1440x900 dar la rare jocuri si la unele au mai mari rezolutiile decat 1440x900.Ce pot sa fac ca sa mi se vada pe tot ecranu fiecare joc?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si un driver prea vechi.
Incearca asta:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.
Dupa ce ai reinstalat driverul placii video adu-ti aminte daca ai instalat DirectX. Nu stiu ce Windows ai. Trebuie instalat varianta corecta pentru Windowsul tau. Scaneaza-ti computerul cu un antivirus. S-ar putea sa ai si virusi.