| Ionutz_9325 a întrebat:

Salut bine v-am regasit...recent mi-am cumparat o tastatura pe PS/2 si nu stiu cum s-a intamplat m-i s-a rupt un piciorus de la mufa si nu o pot face.Eu m-am gandit sa o mut pe USB dar nu se potrives firele intre ele(culori diferite) daca ma puteti ajuta cu o schema sau ceva de genu va rog dau funda
PS:modelu tastaturi este genius slimstar c100

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cam nasol daca ai rupt un pin nu cred ca va merge sa schimbi in usb cel mai bun lucru care il poti face e sa iei alta mufa de la o tastatura defecta da r identica tai cablu si relegi firele inapoi intre ele.

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Bun raspunsul anterior cu precizarea :sa tii cont de culori si configuratia pinilor, uneori nu sunt indentice insa te ghidezi dupa fir si la ce pin duce.Succes