| Liviu321 a întrebat:

Cat timp e valabila o trimitere medicala? O luna calendaristica sau doar luna in care a fost emisa? Maine credeti ca se poate merge la spitalele de stat cu ea daca mai e valabila? Mi a emis o cu data de 12.11. 2015

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu cred ca e valabila o luna, mai bine cand ai o trimitere te duci in aceeasi zi sau a doua zi maxim. Nimeni nu am mai auzit sa te duci dupa o luna la doctor.

| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! O trimitere medicală este valabila de la data emiterii în niciun caz o luna calendaristic. Excepție fac în acea perioadă de o luna de la petrecerile zilele de Sâmbătă și Duminică ( Dacă la secția unde ai trimiterea nu se lucrează în aceste zile) și sărbătorile legale. Cu stimă și respect Roibu Constantin!