| Florin0 a întrebat:

Salut. Caut sa merg cu trenul pana la Bucuresti, insa sunt rupt de bani si nu pot sa imi iau o chirie pentru o noapte - cele mai ieftine stau cu alte 3 persoane in camera si nu ma simt in siguranta. Ajung pe la 12 la Bucuresti iar trenul de intoarcere este pe la vreo 5 dimineata ziua urmatoare.

Intrebarea mea este - e sigur sa dormi in la Bucuresti nord? Sunt locuri amenajate sa dormi? Frica mea este sa nu ma caute vreunu la buzunare.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Te imprumuti de bani la cineva si ii returnezi cand iei salariul.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei doar sa dormi in Bucuresti, că nu te inteleg?
Nu ai bani, nu te duci.
Nici nu spui de unde te duci in Bucuresti.

| Florin0 explică (pentru darrio2007):

Salut, scuze ca raspund tarziu. Am bani cat sa ma duc doar. Ma duc la un concert open-doors cu iubita mea, este aproape de gara, asa ca pot lua metroul. Nu stiu de loc cand o sa mai faca concerte, iar trupa este favorita noastra, insa nu mai sunt platit pana la sfarsitul lunii, pe 29 iar concertul este pe 25.

| darrio2007 a răspuns (pentru Florin0):

Te imprumuti de bani la cineva si ii returnezi cand iei salariul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e deloc safe sa dormi în gara.