| Xicsul a întrebat:

Ce service pack e mai bun pentru Windows XP?
Service pack 2 sau service pack 3?
argumentati de ce este bun sp...

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Uimitore intrebare.pai gandeste-te ca tu ai acum 15 ani, si cind cresti mai mare vechiile haine nu mai corespund proportiilor tale si atunci se zice ca faci un "upgrade" la haine deci adaptezi hainele pe noua configurate a corpului tau.Deci este mai bine in haine noi te simti excelent.Asa si xp-ul are nevoie permanent de "upgrade"-uri adica imbunatatiri permanente deci sp 2 a fost testat, i s-au gasit "bubele", slabiciunile etc si atunci adunandu-se toate patch-urile sa hotarat a se trece la unul major adica actualul sp3 ce cuprinde imbunatatiri in stabilitate, timp de raspuns, protectii etc. Urmatorul pas a fost windos 7 ce la randul lui are si el hibele lui si desigur nevoie de "peticire" pentru a se corecta scaparile, erorile etc adica patch-uri. Urmeaza wind 8 si tot asa etc.Bafta

| Xicsul explică:

Am uitat sa precizez ca :care sp e mai bun pentru jocuri, file, programe?