| Delia898 a întrebat:

Salut! Considerați că acum e târziu sa fac o cerere de schimb al căminului de la facultate?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa faci cererea oricand, dar pana la toamna cand se fac din nou repartizarile in camine, nu ai cum sa primesti alta camera, fiindca toate locurile sunt deja ocupate.

O alta varianta este sa pui anunt la avizierul caminului unde vrei sa te muti, pentru SCHIMB de camera, cu altcineva din acel camin, care vrea sa se mute in locul tau si tu in locul ei.

| Delia898 explică (pentru Violleta2022):

Bine,mulțumesc pentru raspuns

| johnnny123 a răspuns:

Nu prea contează ce "considerăm" noi, pentru că nu noi alocăm locurile din cămine. De ce nu pui întrebarea asta la cămin?

| Delia898 explică (pentru johnnny123):

Mi au zis acum o lună ca daca vreau pot! dar acum nu știu mai ai o lună și jumătate și dai examenele

| johnnny123 a răspuns (pentru Delia898):

Și noi cum am putea să știm? Nu știm nici măcar la ce facultate, din ce oraș și la ce cămin vrei să stai.

Deci, repet: De ce nu pui întrebarea asta la cămin în loc să o pui aici?

Este ca și cum ai vrea să afli la ce oră pleacă un tren și în loc să întrebi la biroul de informații din gară te-ai duce să întrebi la KFC.

| Delia898 explică (pentru johnnny123):

Facultatea de inginerie alimentară, Suceava voi întreba și acolo