| symonyk007 a întrebat:

Salut cum pot sa imi reformatez bateria de telefon mobil ca sa tina mai mult?

6 răspunsuri:
| MariaO a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci. Dupa o anumita perioada ea incepe sa reziste tot mai putin, acest lucru insa este ireversibil. Insa se pot cumpara baterii noi(sunt destul de scumpe) daca iti doresti sa incerci telefonul mai rar.

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Formatarea bateriei se face doar atunci cand o cumperi.
dar poti incerca sa descarci telefonul pana sa se inchida singur si apoi sa il pui o noapte la incarcat si abia apoi sa il deschizi.
s-ar putea sa mearga.
succes! funda?

| sweetdyana18 a răspuns:

Pune-l la incarcat max. 12 ore, dar inchis

| unknownn a răspuns (pentru sweetdyana18):

Nu functioneaza. L-am tinut eu si cate 16 ore si n-a dat rezultate.

| sweetdyana18 a răspuns (pentru unknownn):

Mie asa mi-a spus la mall(de unde am cumparat telefonul)

| Dana211 a răspuns:

Poti incerca sa il ti 12 ore la incarcat inchis dar nu cred ca vei vedea vreun rezultat si cunosc pe cineva care asa mai rau si-a stricat bateria