| Majj a întrebat:

Cum se poate trimite un pachet in tara, prin posta?(Fara ramburs)

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Simplu. Mergi la poştă şi spui că vrei să trimiţi un colet. Ai anumite dimensiuni şi greutăţi pe care nu trebuie să le depăşească coletul. Uite aici tipurile de colete pe care le poţi trimite prin poştă: http://www.posta-romana.ro/services/personal#marfuri_5
Poţi să te mai uiţi pe site şi să calculezi inclusiv cât te costă - în funcţie de greutate şi destinaţie. Succes!

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mulţumesc!

| myckey a răspuns:

Pai iti ambalezi coletul acasa, scrii pe el adresa destinatarului si ii spui celei de la oficiu ca vrei sa platesti tu transportul pentru coletul respectiv, deci o sa plece fara ramburs.
Desi daca e ceva urgent mai bine trimiti prin curierat rapid

| conflict a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa trimiti un colet dintr-un oras al tarii intr-altul, sau daca vrei sa trimiti un colet din alta tara - la noi, exista aceleasi etape : te duci cu coletul la un oficiu postal, il cantaresti, platesti contravaloarea greutatii, scrii pe colet destinatia, si gata! big grin