| pavdany92 a întrebat:

Salut daca mi-am blocat codul pin la telefon si nu stiu codul puk, daca duc telefonul la reprezentatnta pot ei sa afle codurile?

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Iti afli codul puk la *100#winking daca stii numarul cartelei blocate, inprumuti un telefon de la cineva (sa fiti aman 2 pe aceeasi retea) dai la *100#, aflare PUK, pui nr de telefon, si l-ai aflatwinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca le dai numarul de telefon si daca este posesorul abonamentului/cartelei de fata, cu cardul de identitate la indemana

| pavdany92 explică:

Multumesc pentru ajutor, de acum inainte o sa incerc sa nu-l mai uit tongue

| Rado a răspuns:

Da normal, trebuie sa-l duci la sediul retelei pe care ai abonament/cartela sau mai bine, fara efort, suni la acea retea, ei iti vor cere numele de abonat etc. si iti pot spune codul puk. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin