| roxana16 a întrebat:

Mi-am blocat telefonul. imi zice sa introduc codul PIN si dupa ce il introduc imi scrie telefon blocat. si nu merge sa introduc codul PUK. ce sa fac? dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| kscorpio a răspuns:

Suna la ei ca o sa-ti blochezi telefonul. Suni si o sa-ti ceara datele personale si in 5 minute iti dau ei drumul automat sau iti dau pinul. Suni la relatii cu clientii nu stiu ce retea esti si ce numar au dar vezi tu.

| roxana16 explică (pentru kscorpio):

Pai deja e blocat. in loc sa imi ceara codul PUK cum ar trebui imi cere parola. dar nu stiu ce parolathinking

| kscorpio a răspuns (pentru roxana16):

Imi pare rau, dar ti-am zis suni la ei si se rezolva. Mersi mult pentru funda. Pupici

4 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

Salut cred ca iti cere codul de siguranta. Probabil ca l-ai activat tu din saterile telefonului. De exemplu codul de siguranta la Nokia este: 12345. Asta daca nu cumva ai schimbat si codul asta.

| Meset a răspuns:

Am patit si eu ca tine odata, eu am schimbat cartela, posibil s-o fi zgariat.