| Maripapaia a întrebat:

Salut.
Dacă vreau sa merg la munca in Anglia cum ar trebui sa fac având în vedere brexitul și etc?
As dori să rămân acolo pentru cat mai mult timp posibil (e vorba de câțiva ani, nu doar 6 luni).

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti cauti de munca prin agentiile de recrutare online, obtii contract legal si obtii viza de munca "working visa", care iti permite sa mergi acolo.

| Lukasssz a răspuns:

Eu zic sa alegi alta tara, deoarece angajatorul trebuie sa plateasca 500-2000 de lire ca sa muncesti in Anglia(aproape nimeni nu mai face asta, lol).