| amandina_9414 a întrebat:

am 15 ani, 1, 64 inaltime si 63 de kg.as dori sa slabesc cam 5 -6 kg intr-o luna. mi-e frica sa nu raman cu urme din cauza slabitului. vreau ceva potrivit pentru varsta mea, stiu ca trebuie sport dar avand in vedere ca este iarna si mai sunt f. ocupata cu scola nu am timp sa merg la tenis.baschet etc. daca stie cineva ceva care sa dea randament va rog sa imi spuneti.nu sunt fff.grasa dar as trebui sa mai dau jos.pentru diverse haine etc.multumesc! dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Elena321 a răspuns:

Ok. Am inteles ce vrei.
In primul rand:
respecta principalele mese ale zilei

Cura aceasta de slabire va trebui sa dureze vreo 2-3 saptamaniwinking
Cateva reguli:
- nu manca carne(are grasimi)
- mananca fructe si legume
- daca nu poti face sport fa cateva alergaturi pe loc in casa, dar poti sa faci si genoflexiuni.etc

Mult noroc!
Craciun fericit! Sarbatori de vis!
:*

5 răspunsuri:
| ZuuZaaA a răspuns:

Nu esti grasa? pai un baiat de exemplu daca are 1, 70m, 70 de kg trebuie sa aiba, de regula, iar o fata daca are 1, 64m(in cazul tau) ar trebui sa ai cu 10 kg mai putin adica 54 de kg...sincer,eu am 1, 70 si 54 de kg.si ma chinuiesc sa mai slabesc 2kgstraight face...sa nu te superibig grin
Pai e greu, dar nu manca seara, dupa ora 6 nu mai manca nimic... eventual fa-ti o salata de fructe.cateva zile e greu pana se obisnuieste stomacul
pa-pa:*

| ZuuZaaA a răspuns:

Aa.scuzele mele, acum am vazut ca ai specificat " fff grasa"

| claudica a răspuns:

Deci am avut si eu probleme si acum sunt un pic mai plinuta dar nu ma complic deci incerci sa faci mai multa miscare si elimini din alimentatie grasimile si mai putine fainoase si manaca multe fructe si bea multa apa.si nu te astepta sa slabesti foarte mult dintr-o data totusi ai 15 ani si la varsta asta urmarile pot fi grave daca slabesti haotic o sa iti apara vergeturi ...stai calma timpul le rezolva pe toate

| ❤°º•★DeNy★•º° ❤ a răspuns:

Pai incearca sa mananci multe fructe si legume, sa ai mesele la o anumita ora nu mananc acum si peste jumatate de ora mananc iar, incearca sa nu mananci seara dupa ora 18:00-18:30 si incearca sa nu manaci gras.

succes

| Allexy_6463 a răspuns:

Nu manca prajeala in mod special, paine, sucuri, dulciuri.
Incearca sa faci 20-40 abdomene.
Avand in vedere ca suntem in mijlocul sarbatorilor de iarna va fi destul de greu dar poti incepe dupa.

Succes^^.