| BadrHari a întrebat:

Salut, doresc sa merg la un film 18+ cu inca 2 prieteni care au 18 ani, eu am dar nu am buletinul scos inca ca sa dovedesc. Filmul este la Cinema City. Daca ei au 18 ani eu pot intra cu ei?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai cartea de identitate (precis ca buletin nu poti avea, nu se mai fac din 1996) atunci du-te cu certificatul de nastere sau carnetul de elev si poate te lasa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pentru a fi sigur că poţi intra, să ai la tine o copie după certificatul de naştere.
Pa-pa.

| Loewee a răspuns:

Ii zici ca ai cont cu numele BadrHari The Golden Boy si posibil sa te cunoasca si sa iti dea drumul ...Normal ca nu, daca iti cere un act de identitate crezi ca o sa mearga vrajeala ca nu l-ai scos inca?