| canazar94 a întrebat:

Salut.imi caut de unca si am vazut pe olx un anunt gen "Plecari in martie urgent constructii si agricultura Norvegia" vreau sa sun, aveti dubii ceva in legatura cu astea?

Răspuns Câştigător
| Neuronul a răspuns:

Acum ceva timp am sunat la vreo 10 anunţuri de pe acest site şi nu mi-au răspuns decât 2 persoane.
Dacă îţi cer bani pentru acte şi drum, ar fi bine să nu ai încredere în ei.
La o firma serioasă, angajatorul plăteşte transportul şi actele sau ţi se trage în prima lună de muncă, dar nu te pune nimeni să plăteşti pe loc din banii tăi, decât dacă e vorba de o ţeapă.
Oricum încearcă. Sunt şi anunţuri de încredere.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansele sa iti ceara bani "pentru acte" si pe urma sa nu mai raspunda la telefon sunt extrem de mari

| anonimg a răspuns:

Sa nu ai incredere in anunturile de angajare de pe net. O firma de incredere se gaseste pe site-ul ITM-ului.