| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Imi place de o fata si imi e rusine sa ma duc la ea sa vorbim si nu stiu cum sa fac.

11 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Mergi la ea si invit-o in parc la o plimbare si acolo spune-i ce simti pentru ea si afla mai multe despre ea gen pasiuni, ce muzica asculta, ce tip de baieti ii plac.Succes!

| inna a răspuns:

Lasa rusinea! Cu rusinea in ziua de astazi nu mai faci nimic.

Baga-te in seama cu ea, zambeste-i, salut-o happy

| alexa a răspuns:

Ia. ti inima in piept si nu mai sta. fetelor le plac baietii cu initiativa atata timp cat nu devin nesimtiti.
du. te si vorbeste. i stai in preajma ei, afla ce. i place...si apoi invit. o in oras.cu siguranta va accepta
fii simpatic si zambeste. i... un zambet face cat o mie de vorba
bafta

| monyk a răspuns:

Buna, sti k cu rusinea mori de foame, asa se zice, deci fi mai curajos, ia-ti inima in dinti si megi la ea, vb frumos cu ea, zambeste-i, fi natural si invit-o in parc, la o terasa, la un suc, sau cere-i nr de tel apoi trimite-i un sms dragut sa isi dea seama ca o placi, bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| madboy8 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine acum cateva luni. Imi placea enorm de o fata, ea este superba insa nu indrazneam sa ma duc la ea sa vorbesc cu ea. Intr-o zi mi-am luat inima in dinti, am ajuns langa ea (era cu prietenele ei) si am spus "Buna! Georgy vreau sa vorbesc ceva cu tine, acum." Ea s-a uitat mirata la mine, probabil s-o fi gandit ca arde ceva sau nu stiu ce. Ca fiecare aveam emotii, ma aflam in fata unei fete frumoase care ma facuse sa imi pierd capul de cateva zile. Am invitat-o la o plimbare prin parc, am discutat cu ea... i-am spus ca imi place cum este imbracata si am inceput sa discutam. Ea parea intreresata de ceea ce spuneam eu. I-am spus ca de cateva zile gandul meu zboara spre ea, iar ea mi s-a confesat ca simte acelasi lucru pentru mine insa nu indraznea sa imi spuna. Am ramas practic surprins deoarece nu credeam ca va fi asa usor.

Cea mai sigura solutie spre succes este "curajul"!
Du-te la ea, invit-o la o plimbare, sau la un suc si spune-i ceea ce tu simti pentru ea. Fa-o sa se simta speciala, glumeste, nu fi zgarcit cu ea daca o inviti la suc sa iei apa minerala tongue... glumeam. Sper ca ai prins ideeawinking Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rusinosul, roade osul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai incearca sa vorbesti cu ea din ce in ce mai mult si sa vezi ca o sa mearga...panazjungi la momentul potrivit sa i zici ca o plaki! poate si ea te place si i rusine sa iti zica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti inima in dinti si vorbete cu ia,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ba vere si mie mi-e rusine da nu stiu ce dracul sa fac crying mi-e rusine cand oo vad crying(crying(

| Letytzy@ a răspuns:

Buna! Poi daca nu ai curajul sa te duci sa vorbesti cu ea spune-i pe mess daca ai id-ul sau prin telefon.Bafta!