| anonimus145 a întrebat:

Salut.Imi place o fata si nu stiu cum sa ii spun.Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| BooBooThedpHu a răspuns:

Poi...sa iti explic: Daca iti place de o fata nu trebuie sa ii spun asa, in fata, in prima faza. Trebuie sa ''ii acorzi timp timpului''sa zic asa. Daca vreisa faci sentimentele tale sa fie remarcate, trebuie sa faci anumite lucruri pentru ea..sa o saluti, sa ii vorbesti frumos, un ''buna'' pe facebook/mess nu strica, daca ai ocazia saí vorbesti mai deschis..nu ii arata ca o placi asa, din prima.Arata-i ca ii pasa de ea, dar nu ca o placi si o sa-si dea seama singura care-i treaba cu tine.Cu fetele e creu sa vorbesti, bine, depinde si de comportamentul, felul de a fi al fetei pe care o placi. Deci, incearca sa o faci sa aiba incredere, apoi ii poti spune fara probleme.Bineinteles,daca si tu esti frumos si te consider potrivit pentru ea, sau de nasu'l ei.Asta nu a fost spusa cu inima rea, dar cam acesta e adevarul. Fetele nu accepta orice. Sper ca te-am ajutat. Funda\?

7 răspunsuri:
| Boboleu a răspuns:

Cum sa te ajute cineva? Daca nu poti indrazni sa faci asta si nu stii a comunica cu fetele rezulta ca mai trebuie sa cresti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îi spui, pur si simplu. Bei o bere înainte dacă ti-e așa greu și simti că n-ai curaj big grin!
Ori îi dai de înteles, sper să nu fi dat peste o ființă nesimțitoare! Atunci ai ceva de lucru, în sensul că te vei afla în situații stânjenitoare...Îti țin pumnii happy

| h3r a răspuns:

Vrei sa-i spunem noi?

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pur si simplu mergeti undeva unde sa fiti singuri si spune-i ca o placi.Hai,curaj,nu pierzi nimic!
O zi buna!

| DiDix11 a răspuns:

Vorbeste cu ea..stai pe langa ea, dupa un tip o sa se prinda si o sa vina de la sine, sau poate mai trebuie sa cresti:p

| Liviu_Mihalcescu_1969 a răspuns:

Fa ca mine. Bea ceva putin inainte( dar nu mult!) si zi-i direct. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Nu ai ce pierde

| dragutzaroxy a răspuns:

Ii spui in fata ca o iubesti in primul o iei deoparte sa nu fie nici un coleg prin preajma si ii zici fetelor le place sa i se spuna in fata ca sunt iubite (in special de baieti)spun asta din propria experienta