| OneSlade a întrebat:

Salut! Îmi poate spune și mie cineva dacă la cursurile de calificare de meserii cursanții fac si practica ca la o școală profesionala? Sau la aceste cursuri de genul este predata doar teorie?

Răspuns Câştigător
| Kamiyashiro a răspuns:

Http://www.anc.edu.ro/reglementari-2/

Conform legislației din link, cursurile de calificare meseri trebuie sa aiba contracte cu unități de profil unde se desfășoară instructajul practic, si posibilitatea susținerii examenului de aptitudini practice.
In caz ca nu dețin acestea, nu respectă reglementările legale în vigoare. Deci, toate ar trebui sa ofere nu doar teorie, ci și posibilitatea de ucenicie la o firmă in domeniu.

| OneSlade explică (pentru Kamiyashiro):

Mulțumesc pentru ajutor!

1 răspuns: