| alexutzzu888 a întrebat:

Salut,imi va merge GTA 5 pe acest laptop? Specificatii : Intel core i3 4005U placa video amd radeon r5 m330 1gb.... 4gb ram adica voi avea lag? va merge pe low? cate fps? Multumesc

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu joci jocuri care suprasolicita procesorul si HDD-ul!

| User9006 a răspuns:

Iti va merge greu, recomand un laptop cu rezolutia ecran 720p sa nu fortezi placa video si procesor, un i5 cu frecventa H sau M la sfarsit, nu cu U(acesta este pentru un consum mai redus de energie folosit numai pentru office, este mult mai slab decat unu cu H sau M). Pe langa cei 4GB ram ar mai trebui sa bagi inca 4gb(cam 100lei)daca vrei sa-l joci la full settings si daca vrei sa se incarce mai repede in loading recomand sa-ti pui si un SSD de la SAMSUNG EVO(sunt cele mai bune ssd-uri de pe piata). Deci cam 8GB sau 4GB ram un processor i5 H sau M sau I7HQ si o placa video 1gb/2gb nVIDIA gtx. Sper ca te-am ajutat cu ceva happy

| User9006 a răspuns:

Iti va merge greu, recomand un laptop cu rezolutia ecran 720p sa nu fortezi placa video si procesor, un i5 cu frecventa H sau M la sfarsit, nu cu U(acesta este pentru un consum mai redus de energie folosit numai pentru office, este mult mai slab decat unu cu H sau M). Pe langa cei 4GB ram ar mai trebui sa bagi inca 4gb(cam 100lei)daca vrei sa-l joci la full settings si daca vrei sa se incarce mai repede in loading recomand sa-ti pui si un SSD de la SAMSUNG EVO(sunt cele mai bune ssd-uri de pe piata). Deci cam 8GB sau 4GB ram un processor i5 H sau M sau I7HQ si o placa video 1gb/2gb nVIDIA gtx. Sper ca te-am ajutat cu ceva happy Cam 20mil te costa, fi cu ochii pe reducerile de paste happy

| IChrophArtZ a răspuns:

Va merge cu 10 fps pe super low si o gramada de lag.