| stangaionut a întrebat:

Salut in curand o sa merg la un centru de calculatoare sa imi iau o noua placa video.am inteles ca trebuie sa dau date ce tip este computerul meu ce memorie are etc si intrebare mea este unde sa dau in computer unde sa gasesc aceste date

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Descarci everest/cpu-z/aida32 etc.

| bogdan324 a răspuns:

Du-te la start apoi dai pe run, si in run scrii dxdiag, si vezi acolo tot ce trebuie

| mat31new a răspuns:

Start > run > dxdiag > te uiti ce placa de baza ai iar apoi o cauti pe net si vezi ce slot are placa video si trebuie sa stii cati pini are sursa pentru placa video.

| Kyrie a răspuns:

Te duci in Control Panel, la System Info, sau te duci in run si scrii regedit

funda? big grin

| 619thomas a răspuns:

Merge si: Click Dreapta pe My Computer -> Proprieties.