| alexandru1337444 a întrebat:

Salut, m-am mutat recent din Arad la Bacau la facultate si nu am venit cu trenul, nu am fost niciodata cu trenul, ma poate indruma cineva ce sa fac va rog frumos? Nu am fost niciodata si cand am cautat pe net calatorii sunt mai multe irn-uri gen IRN 1654 IR 1735 R 2301 R 2045, mi-e frica ca ma trezesc pe la Bucuresti sau ceva sunt mai multe trenuri sau unul singur? Va rog frumos

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ar cam trebui sa te trezesti pe la Bucuresti ca nu exista tren direct, trebuie sa schimbi undeva fie la Bucuresti sau la Brasov din ce am vazut eu pe site.

Bilet cumperi din gara sau online

| alexandru1337444 explică:

De unde iau biletul si etc unde astept care va veni?

| Denisa0954 a răspuns (pentru alexandru1337444):

Mergi la gara, cumperi biletul. Pe bilet scrie numărul trenului. Te uiți pe tabela afișată în gara, cauți numărul trenului și tot acolo vezi și linia la care ajunge. Dacă nu te descurci, poți întreba și doamna de la case