| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma puteti ajuta cu niste setari decente de randare pentru Sony vegas pro 11? vreau sa editez niste filmari nu pentru upload pe internet ci pentru colectia personala, fac filmari cu familia in general dar trebuie sa le tai si sa adaug dupa caz diferite efecte sau filtre dar in Sony vegas pro 11 cu orice as randa nu imi iasa cum vreau adica dupa randare video-ul are o claritate de nedorit sau jocuri de lumina pe ecran... filmez in full HD 30 fps si in HD 60 fps, as vrea sa randez ceva de genul ca vlogari din Romania, am laptop capabil dar nu ma ajuta Sony-ul. Multumesc...

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Ca imaginea sa fie clara recomand formatul m2t si din video settings poti pune full hd 1080p la 30fps sau 1080i la 60 fps.