| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Salut, mai demult jucam Duel Masters, si acum mi-am gasit vechile carti. Am citit regulile jocului si mi-am reamintit cum se joaca. Acum ajutati-ma sa imi fac un deck (ce civilizatii sa folosesc la el?)
funda

1 răspuns:
| AnduAlex a răspuns:

Pai depinde: in primul rand focul este o civilizatie care se bazeaza pe atac in al 2-lea rand apa are multe creaturi care nu pot fi blocate in al 3-lea rand natura iti da multa mana 4.lumina este o natie robotizata care are multi blocari si 5 intunericul are multe spell care discardeaza carti din mana oponentului EU TE SFATUIESC SA ALEGI APA!