| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Salut, mai demult jucam Duel Masters, si acum mi-am gasit vechile carti. Am citit regulile jocului si mi-am reamintit cum se joaca. Acum ajutati-ma sa imi fac un deck (ce civilizatii sa folosesc la el?) funda big grinbig grin

4 răspunsuri:
| Marshal2118 a răspuns:

Deci is carti rosi de foc albastre de apa galbene de lumina si negre de intuneric siverzi de natura
acum o sa-ti spun cam cum sunt cunoscute
Focul-are multi speed atacker si n-are deloc blocari deci el ar fi cel mai ideal
Apa-are multi blocari si putine carti de atac deci nu te-as sfatui sa faci de apa
Lumina-are atat si blocari cat si cei care ataca ar fi o solutie destul de buna
Intunericul-are blocaricam putini dar are multi shell triger si slayer si spelluri care distrug creaturi deci si asta ar fi o solutie
Natura-acolo sunt multe creaturi cce baga carti la mana pentru ca natura mai mult cu mana se ocupa asta ar fi cam neutra adica pe la mijloc
Eu folosesc focul eu asa mi-am dat cu parerea ca el ar fi el mai bun
Deckul contine 40 carti
Foc-sa pui multi speed atacker si creaturi de mana mica
Apa-creaturi ce nu pot fi blocate si blocari de 6000 5000 etc
Lumina-blocari de o mana daca aisau mai mult si creaturi de cateva mana
Intuneric-multi spel si slayer
Natura-creaturi de mana putina si speel
Funda?

| Ionut_Cochina_1978 a răspuns (pentru Marshal2118):

Sal
merita magnus si alcadeas si una de zoc pe doua duble bracke

| Mihnea12 a răspuns:

Cred ca de foc e cel mai bun, dar eu folosesc toate civilizatiile, mai putin apa si natura.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Mihnea12):

Cumpăr cărți Duel Masters dacă ai. Dacă ai Stallob, the Lifequasher îți dau 6 lei sau mai mult.