| coadadematura a întrebat:

Salut,
Maine urmeaza sa plec in Bulgaria si Grecia.
La benzinarie, ca sa platesc, cum le spun ca am alimentat de la o anumita pompa, de exemplu: pompa 3.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Smolbean a răspuns:

Spui direct Number three, și plătești cât trebuie. Nu te complica

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In limba engleza.
Cei care lucreaza cu multi straini, invata engleza, fiindca e foarte raspandita.

| coadadematura explică (pentru Bula):

Pai logic ca in engleza geniule dar cum zic in engleza?

| Bula a răspuns (pentru coadadematura):

Te inscrii la un curs de engleza - incepator, macar sa inveti cuvintele elementare.
In Bulgaria si in Grecia multe hoteluri (si nu numai) sunt in proprietate nemteasca, unde se vorbeste si germana.
Daca nu stii nici o limba, atunci spui in romaneste si le arati si cu mana... pana la urma te vor intelege cumva, mai ales ca e vorba de bani. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata si tu numerele in engleza. Nici nu e nevoie sa le stii pe toate. Macar pana la 5

| Lukasssz a răspuns:

Pompă nambăr tri.

| Zuzu1991 a răspuns:

Urlii: YO, nigga'
apoi faci semnul de "dat la pompa" si ridici trei degete

| Digikey a răspuns:

La fel ca la noi.
Cand nu am chef sa deschid gura sau este galagie le arat pe degete nr pompei si apropii cardul de aparat atat la noi cat si prin Europa.
Ei stiu oricum ca te vad pe camere, sau daca esti singurul client nici nu are rost sa le explici ceva.

| Palorma a răspuns:

Hmm. Cauti pe google translate. Simplu