| Gheorghiță45 a întrebat:

Salut.
Poate să-mi spună și mie cineva daca paysafecard este gratis? Că am înțeles că se aplică și niște taxe.
Și nu aș dori să rămân dator către ei sau ceva de genu.Adica nu vreau să mă trezesc că am de platit către ei sume de bani sau să se folosească de datele introduse pentru a vedea ce proprietăți am sau abonamentele sau conturile mele pentru a plati ei taxele acelea. În special mă interesează dacă e posibil sa rămân dator către ei sau sa se folosească de abonamentele mele in special ce e al meu pentru a plati taxele?

8 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

E doar un card virtual si e absolut gratis si sigur. Doar iti pui datele de pe cardul tau visa/mastercard sau ce folosesti tu si iti pui suma pe paysafe. Nu te taxeaza cu nimic

| Gheorghiță45 explică (pentru morfeo):

Da dar am înțeles că sunt și niște taxe și nu aș vrea că în timp sa mă trezesc vezi domne sunt dator de plată către ei. Și am înțeles că dacă nu îl m-ai folosești un timp se aplică și o taxă de administrare?

| morfeo a răspuns (pentru Gheorghiță45):

Aparent dupa a 13-a luna te taxeaza cu 15 lei... nu e cine stie ce.

| Gheorghiță45 explică (pentru morfeo):

Da dar dacă eu nu o m-ai folosesc și nu vreau sa fiu taxat ce fac? Nu vreau să mă trezesc cu datorii către ei. E posibil sau nu sa fiu de plată către ei că nu vreau in fiecare luna sa plătesc 15 Ron pentru cei de la paysafecard. Adică e ceva de făcut sau nu se aplică?

| morfeo a răspuns (pentru Gheorghiță45):

15 lei o data la 13 luni cumetre nu pe luna. Si daca nu vrei sa mai folosesti stergi cardul de acolo si eventual iti stergi si contul ca sa fii sigur.

| Gheorghiță45 explică (pentru morfeo):

In special mă interesează să nu rămân dator către ei?

| morfeo a răspuns (pentru Gheorghiță45):

E imposibil sa ramai dator, nu stiu de unde scoti chestia cu datoria.

| Gheorghiță45 explică (pentru morfeo):

Ok mersi doar că am m-ai primit niște răspunsuri de la alți și spuneau ceva de asta. Oricum mersi pentru ajutor.