| cataswat a întrebat:

Salut, rozeta este legala?big grin
Adica, eu daca am o rozeta la mine si ma prinde politia, ma poate baga la scl. de corectie?straight face

Răspuns Câştigător
| andrei213 a răspuns:

1.daca o folosesti in scop de autoaparare nu are de ce sa te bage la scoala de corectie
2.nu are dreptul sa vina la tine asa de nebun sa iti zicaa dezbracate pentru perchezitie

Rozetele sunt Legale
dar nu prea ai ce face cu ele te sfatuiesc un spray cu piper sau lacrimogen care i se mai spune paralizant sau un baston telescopic cand ai nevoie de sfaturi cum ar fi acesta despre arme de autoaparare intreaba-ma oricand si iti raspund cu mare draga pentru ca si eu sunt excentric dupa rozete bastoane telescopice sprayuri si electrosocuri si multe altele cu toata increderea

Respecthappy

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai e arma alba.Tu ce crezi?

| ombladon a răspuns:

Ti-o confisca, mie asa mi-a facut laughing

| Ramo80 a răspuns:

Nu e legala. Se considera arma alba, nu e indicat sa o porti asupra ta. Poti fi amendat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este armă albă. Posesia şi folosirea ei se încadrează conform codului penal.

| rapa a răspuns:

Politia nu are cum sa te prinda cu asa ceva sunt slabe sanse, dar daca se intampla ceva, lovesti pe cineva sau sa batut cineva si te ia poti sa ajungi rau, rau, cel mai bine e fara arme doar cu pumnu gol daca e ceva

| aditzache2 a răspuns:

A

| aditzache2 a răspuns:

Daca sunt minor o pot folosi in autoaprare?