| Sk9 a întrebat:

Salut salut.
Am achizitionat un telefon ce are wi-fi dar modemul meu nu are asa ceva, daca ma duc cu el la un reprezentant si ii spun ca vreau sa il schimb pentru acest motiv imi ia niste bani pentru altul sa imi prelungeste contractul?
Am internet de la clicknet

1 răspuns:
| ShoboM a răspuns:

Modemul nu are treaba cu wifi-ul. Tu trebuie sa iti iei un router wirelles, in care bagi mufa de la cablul de net (cel care intra in calculator) apoi ai net wirelles si de la router mai poti trage si 4 cabluri de net pentru 4 calculatoare