| Dragooos a întrebat:

Salut,sper sa fie categoria corectă! Am un televizor LDK, a fost tinut in magazie... Acum cand mi sa ars televizoru l meu am spus sa il incerc pe acesta, cand l-am scos din magazie si l-AM băgat în priza el saracu a pornit, se aude dar nu are imagine. nu se aprinde ecranu. Eu l-am desfăcut dar nu imi dau seama de ce. Aveti idee ati avut aceasta problema aveti ideile de la ce este?

2 răspunsuri:
| Dragooos explică:

Da... Este cu tub... Model no. CBUS2128

| osaandy a răspuns:

Salut.Este televizor cu tub cinescop presupun.Sau? Daca este cu tub se lumineaza filamentul de la tub? Ce model de televizor este? Nu firma ci modelul care se gaseste scris pe capacul din spate.ModelNo... Eu zic sa mergi cu el la un service.ATENTIE! daca ai dot jos capacul sa nu umblii in el.PERICOL DE ELECTROCUTARE! chiar daca l-ai oprit si scos din priza. Timpi de descarcare al condensatoarelor nu este exact.Defectiuni posibile sunt multe.De la un condensator pana la trafo linii.Doar un specialist iti poate spune asta.
O zi buna