| VERSACE_7822 a întrebat:

Salut
stie cineva daca vreau sa-i vand ceva unei persoane din alt judet de unde stiu ca daca eu ai trimit i-mi trimite si acea persoana banii?
dau fundita celui mai complet raspuns

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Pai daca ii trimiti prin curier specifici ca vrei bani ramburs.Si asa curierul va da pachetul doar daca persoana respectiva va plati suma pusa de tine.Si pe langa asta poti lasa si un nr de telefon curierului pentru a te contacta in caz de ceva. Iar daca trimiti prin posta pachetul il va ridica doar daca va plati suma respectiva altfel posta iti va trimite pachetul inapoi. fundita daca te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| Ð0ℓySh a răspuns:

Eu am pus pe net masina de vanzare.In 2 ore hop si cumparatorul, care,era intr-o croaziera si spunea ca isi trimite omul sa vina dupa masina, dar, inainte de asta trebuia sa ii trimit in jur de 200-300 E si copie de trimitere a banilor, acestea reprezentand drumul omului deoarece el nu avea acces rapid la un western union.Era ff credibil, mi-a dat adresa, cont bancar.de toate, pentru toti.
Imi pare ''rau'' pentru el, cu mine nu i'a mers...

La fel si tu sa ai grija happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mi se pare ca trebuie trimis cu comfirmare de primire, sau cam asa ceva

| VERSACE_7822 explică:

Adica?