| nanaxxx a întrebat:

Salut, sunt roman și vreau sa încep ausbildung de gătit in august dar pentru a aplica îmi trebuie documentele de liceu traduse in germana dar nu-s sigur dacă traducerile trebuie autorizate sau legalizate. Aș crede ca sunt mai costisitoare și de aceea ma întrebam dacă sunt ok și simple? Am 4 pagini (3 diplome si foaie matricola) de tradus în afara de cazier de care voi face rost mai târziu.

Și cum vi se pare ausbildung-ul de gătit?

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Le traduci la un traducator autorizat si le legalizezi la un notar. Nu e scumpa legalizarea.
Stiu pe cineva care s-a zgarcit la cei 100 de lei si a pierdut un an din drepturile care i se cuveneau.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Actele si documentele legale se traduc si se legalizeaza la un notar public.

| sierra1 a răspuns:

"îmi trebuie documentele de liceu traduse in germana dar nu s sigur dacă traducerile trebuie autorizate sau legalizate? "

fără o certificare legală, nu valorează doi bani