| vipera555 a întrebat:

am cumparat un router TP-LINK. Si cand bag cablul de internet in mufa lan si cablul celalat care trebuie sa intre in pc nu merge internetul. Stiu sa bag firele dar cand le bag nu merge internetul... Cand vreau sa fac setup-ul nu imi merge internetul Fac tot ce trebuie (am mai facut odata setup-ul de mult dar acum nu stiu ce are) cand termin astept sa se incarce si scrie no internet conection. sad Nu mai stiu ce sa fac am mai fost si la alt baiat sa testez credeam ca e de la mine de la net dar si la el facea tot acelasi lucru. Va rog ajutati-ma plz happy

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri pe http://192.168.1.1 te loghezi cu user : admin si pass: admin si dai la Quick Setup si setezi in functie de net-ul tau. IP Static, Dinamic sau PPPoe

| K0sti a răspuns:

Daca bagi cablul de Internet in mufa LAN e clar cat de bine stii...
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| Moraru_Claudiu_Remus_1976 a răspuns:

1 : Cablul de internet se baga la WAN;
2 : Fa ce a zis PatrickStar (eu fiind pe PPOE);
3 ( optional) : Suna la cei care i-ti intretin reteaua (RDS in cazul meu) si fa ce i-ti zic ei sa faci.(te sfatuiesc sa scoti cablul din rutter si sa-l bagi direct in PC/laptop.Ei nu te pot ajuta cu rutterul.)

Sper ca am fost de folos.