| cristina10cris a întrebat:

Funda! (Pe bune)Buna TPU am mai multe nelamuriri in instalarea unui router stiu ca cablul de la net trebuie bagat in router in butonul ala albastru iar cablul care vine cu router-ul trebuie bagat in una din butoanle alea galbene si celalat capat sa il pun unde era inaine cablul de la internet intrebare e :e bine asa ca cum fac eu acum nu imi merge netu de la pc. Ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| MeMe123 a răspuns:

Este bine cum faci dar trebuie sa configurezi (instalezi) routerul prin CD-ul primit in pachet

| cristina10cris explică:

L-am instalat dar in manual am facut tot ce zic numa a la un pas zice asa 1facti click pe control panel apoi Network and internet> network and sharing center>manage network connections 2 slectati internet protocol version 4 (tpc/pv4 apoi facti click pe propitati bifati obtain an ip addrss automatically si apoi ok eu am wondows sp si nu am asa am dat control panel network connection si cam atat poti sa ma ajuti?

| IoNuTz6666 a răspuns:

Hmmm... habar n-am ce faci acolo raspunsul meu:
Daca ai laptop win7 ia-ti aplicatia connectify pro free si ai wifi 25 m prin toata casabig grin

| suntserios a răspuns (pentru IoNuTz6666):

Daca are deja router de ce dracu sa tina laptopul pe post de hotspot? un sfat de cacao din partea ta