| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor :
Am Windows 8.1 si stiti si voi ca va instaleaza cu el si Skype pentru windows modern...
Eu vrusai sa instalez versiunea de Desktop si o dezinstalai pe cea moderna, si acum nu o mai pot instala deci ma duc pe Windows App Store dau sa se instaleze, intr-o milisecunda apare ca se descarca 31% si apoi nu se mai intampla nimic... asteptai o jumate de ora dar tot nimic.
Si nu-i doar asta problema, Instalai versiunea de desktop si ce sa crezi? O pornesc si nu se intampla nimic...
Ma uitai la proces si cand pornest Skype porneste si se opreste procesu.,.
Va rog ajutati-ma dau funda mare cat Rusia!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Eu nu folosesc skype dar aceasta problema o au toti. in w8 trebuie sa folosesti skype ce vine cu sistemul operativ.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Din store nu poti pentru ca sigur ai un windows pirat si chiar daca e activat nu o sa reusesti fara licenta adevarata.
incearca sa restaurezi sau sa repari windows din optiunile de configurare de start.

| AleXu224 a răspuns (pentru gelu1970):

Fii atent, lasa-l pe ala modern macar sa fac pe ala de Desktop, Deci daca iau ultima versiune nu porneste, Googali putin si luai versiunea 6.11, asta porneste imi arata acolo sa ma loghez dar dupa o secunda se inchide si zice ca nu mai functioneaza si am decat o optiune : Inchidere Program...
Acum incerc sa dau un repair

| AleXu224 a răspuns (pentru gelu1970):

Nui treaba ca ar trebui sa mearga am un prieten care are windows 8.1 si ii merge skype, la mine nu imi merge nici mesu face exact la fel...

| gelu1970 a răspuns (pentru AleXu224):

Nu ai instalat versiune de mess actuala
nu ai facut update la windows
nu intri ca administrator al pc
daca vrei ma lasi sa intru la tine si sa vad cum il ai configurat. mai mult nu pot face. daca esti de acord imi spui.
bafta.

| AleXu224 a răspuns (pentru gelu1970):

Raspund FFFFFFFFFFFF tarziu si stiu sigur ca probabil nu mai esti online dar o sa spun ceva:
Am reinstalat Windows si se pare ca aveam o problema daca are cineva problema si vede acest raspuns rezolvarea este sa puneti Windows Update sa iti ceara tie sa descarci updateurile sau daca vrei updateuri lasa-l la automat dar eu nu am vrut, apoi da un restart si ar trebui sa mearga daca tot nu merge lasa-l in pace cateva zile si vezi-ti de treaba ca o sa mearga pana la urmawinking

| gelu1970 a răspuns (pentru AleXu224):

Alex, toate sistemele operative se presupune ca au update la zi. eu am specificat in raspunsul dat putin mai sus ca unul din motive e faptul ca nu ai update la zi. deci ai reusit. vezi insa ca trebuie sa ai windows activat. altfel facand update au sa iti spuna foarte curand ca e o licenta pirat.

| gelu1970 a răspuns (pentru AleXu224):

Eu nu folosesc skype dar aceasta problema o au toti. in w8 trebuie sa folosesti skype ce vine cu sistemul operativ.

| AleXu224 a răspuns (pentru Căƚăʅιɳ):

Serios iti bati joc de mine nu?
Ce scrisai eu mai sus pun pariu ca citisi decat pana unde dezinstalai Skype pentru windows modern...
Offff data viitoare citeste tot

| AleXu224 a răspuns (pentru Căƚăʅιɳ):

Update-ul nu rezolva nimic...