| VirtualWorld a întrebat:

Am o intrebare: Îmi poate găsi cineva o placă video de cumpărat pentru aceasta placă de bază? N61PC-M25, vreau sa cumpăr o placă video dar nu sunt sigur dacă voi cumpăra ceva bun, și va rog să-mi spuneți dacă eu am placa de baza pe PCI-EXPRESS x16 DDR2 și ram 1gb, pot pune o placă video mai mare? Gen DDR3, DDR5, va rog sa ma ajutați, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Da. poti pune orice placa video. daoar sa fie pe PCI-EXPRESS X16. poate sa fie si DDR3, SI DDR5. DOAR ca unele jocuri mai noi nu iti va fi indeajuns doar 1gb RAM din placa de baza, indicat ar fi sa ai 8gb ram si windows 7, 64 biti

| VirtualWorld explică (pentru octav005):

Mulțumesc, îmi poți da și un link cu o placă video sa meargă bine la counter strike, minim în 280 fps-uri... Și încă ceva placa mea de baza suporta doar DDR2 deci nu pot baga ceva mai mare gem DDR3 DDR5 deoarece nu se va potrivi la mufe... Trebuie DDR2 în situația asta ori pot pune și un DDR5 dar anunț ca nu știu dacă se potrivesc plăcile DDR5 la o placă de bază pe ddr2

| octav005 a răspuns (pentru VirtualWorld):

Nu conteaza daca e DDR2, SAU DDR5. nu este ca la memoriile ram sa nu se potriveasaca. daca este placa video pe PC-I EXPRESS X16 au toate placile de baza. si deci suporta.