| SergiuPhPsV a întrebat:

Am o problema...
Astazi am intrat pe pc si imi era pornit antivirusul, mi-a sters nu stiu ce de prin pc ca erau vreo 9 fisiere parca si acum cand dau sa intru pe ceva (programe, jocuri) imi apare un fisier cu Open With si imi da sa aleg cateva programe, chiar daca aleg ceva de acolo tot nu merge. ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti repara asta si fara sa schimbi windows-ul.Bagi un cd cu windows in unitate si in loc de instal dai click pe repair. Poti incerca si cu porogramul windows repair, dar daca spui ca se deschide in open white...

| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Ti-a sters niste registrii care se ocupa cu legarea programelor de extensiile fisierelor specifice lor. In principiu poti sa refaci asta, manual, Properties (pe fisierul pe care vrei sa-l deschizi) -> Change -> si daca programul cu care ar trebui sa se deschida nu e in lista, cauti exe-ul lui cu Browse. Alternativa mai comoda, sa zicem, repui Windows-ul.

| Bombina a răspuns:

Cred ca ti-a sters niste fisiere din c schimba windows-ul