| Cumintzel a întrebat:

Salut TPU,am o problema,mai demult mi-am lipit scoci pe spatele telefonului si spatele este de plastic si au ramas ca niste pete micute pe tot spatele si am incercat sa fac cu spirt,acetona, otet si solutie de geamuri si nu merg jos acele pete. imi puteti spune alta metoda?

12 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Deja ai incercat cam tot ce se poate...mai bine schimbi spatele telefonului daca ai cum iar daca nu ai atunci lipeste altceva acolo, un atipild amuzant, personalizat, ce vrei tu.

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

Tot caut carcasa pentru spate pentru ca ii si zgariat un pic ca are spatele foarte fin si se zgarie foarte usor, dar nu gasesc carcasa pentru telefonul meusad

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Cumintzel):

Ce telefon ai?

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

Htc desire 816 grey. Daca cumva gasesti pe internet carcasa originala te rog foarte frumos sa imi lasi link-ul pentru ca eu caut in fiecare zi si nu gasesc.sad

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Cumintzel):

Chiar ca nu gasesti. Ai incercat sa intrebi un specialist daca ar merge carcasa de la alt model. De exemplu de la HTC Desire 200? La mine sunt si magazine speciale in oras care se ocupa cu asa ceva. E o companie Sunex au cam de toate tu ai fost la astfel de magazine?

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

La mine in oras gasesc doar 2 service-uri si la unul abia am gasit folie pentru ecranlaughing ma gandeam sa il trimit in service sa ii schimbe carcasa, dar nu cred ca este posibil.sad

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Cumintzel):

Nu cred ca merge. Dar de ce nu iei o husa gen http://www.gsmnet.ro/......ala--89085
Eu am Htc LTE 4G si am o husa asemanatoare. Asa mascheaza si carcasa.
Daca nu poti repara greseala, atunci ascundeo! :))

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

Am deja husalaughing da de fiecare cand ii dau husa jos imi aduc aminte si ma streseazalaughing se vede doar daca te uiti foarte atent la lumina, dar eu cum stiu ca se vede ma enerveaza si tot vreau sa o schimblaughing si husa ce o am eu este neagra si nu i se vede spatele.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Cumintzel):

Hai ca de la atat stres de carcasa maine-poimaine pui intrebare pe TPU de crema anti-rid. laughing

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

Nu o sa ajung atat de departetongue. Tot timpul ma stresez cand ii vorba despre telefonul meu.laughing

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Cumintzel):

E doar un telefon...in 2-3 ani e demodat il botezi,, Rabla'' laughing

| Cumintzel explică (pentru GabrielaIoana):

Nu o sa il tin atatalaughing) vara viitoare sau mai repede probabil il schimb iar ca nu am avut niciodata un telefon mai mult de un an, nici atatalaughing de cele mai multe ori le stricam inainte de un an sa imi cumpere parintii altullaughing