| eScandaL a întrebat:

..Am o problemă si vreau să ştiu dacă pot face ceva...

Eu am 15 ani jumătate iar penisul meu este curbat in stânga ca o banana, eu am început să mă masturbez la vârsta de 13-14 ani numai ştiu sigur.

Întrebarea mea este următoarea: De ce nu îmi mai creşte penisul?

Adică, pur si simplu alţii copii de anii mei au penisul mai mare ca al meu de 2x.

Oare nu îmi mai creşte din cauza masturbării sau din cauză că are forma unei banane?

Ajutaţi-mă vă rog.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Curbarea penisului este normala la unii barbati (este o caracteristica personala) si nu are legatura nici cu masturbarea, nici cu cresterea. Masturbarea nu are nici ea legatura cu cresterea penisului.
Daca peniul tau este peste 9 cm in erectie, este normal. Nu suntem toti la fel, dimensiunile normale ale unui penis de adult sunt intre 9 si 19 cm, deci plaja este larga.

| eScandaL explică (pentru Brigaela):

Penisul meu este de 13 cm in erectie, dar mie teamă de ce o să zică prietena mea despre asta...

| Brigaela a răspuns (pentru eScandaL):

Este absolut normal si suficient pentru a satisface orice femeie din lume (sigur, nu la varsta ta, ci cand vei creste si vei ajunge la varsta potrivita). Viitoarea ta partenera, daca zice ceva, inseamna ca are o problema psihica.

5 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Toata lumea se masturbeaza, pana si femeile alea care "EU. NU AM FACUT NICIODATA".
Curbura din cate stiu e genetica, la fel ca si ritmul de crestere, care in ambele cazuri nu le poti controla nici negativ nici pozitiv. Asta e, ai scula mica, sa speram ca ai o inima mare si femeile o sa te iubeasca pentru cum esti. (bit gay) sau! Si mai bine, scula mica, portofel mare...

Fim seriosi, daca erai negru nu aveai problema asta acum.

| eScandaL explică (pentru Seby90):

Mie totuşi mi-se pare că e mică la cum e curbată, am uitat să menţionez că are 13 cm.

Câţi-va prietenii de ai mei o şi de 15-16 cm.

Şi nu m-am uitat la penisul lor dar cum facem duş( sunt la o echipă de fotbal, iar după antrenament facem duş, "goi" nu cu chiloţi pe noi.)

| Seby90 a răspuns (pentru eScandaL):

Daca ei o au 13 cm nesculata mie imi e frica de ei, daca voi toti faceti dus cu **** sculata, iar mi-e frica de voi.

I DONT WANT TO BE PART OF THIS ANYMORE.