| kilgharrah a întrebat:

am reinstalat Windows XP SP2 si nu imi mai merge sunetul in device manager imi apare pe Multimedia audio controller un cerc galben cu semnul exclamarii in el...

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Atunci s-ar putea sa fie de vina placa de sunet si trebuie sa o schimbi nu stiu ce sa zic daca l-as putea vedea ti-as zice ca cam asta ii domeniu meu dar mai mult nu am ce sa iti fac. funda?

14 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul de sunet!

| Predator30 a răspuns:

AC'97 Audio Codec ai instalat si asta sau Realtek High Definition Audio Driver ii mai bun asta al 2 lea

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

Da le-am incercat pe amandoua

| Predator30 a răspuns:

Inseamna ca nu ti instalata placa de sunet ..vezi mai incearca sa ii dai un restart la pc si dupa sa mai instalezi de la inceput driverele pentru sunet si realteku si daca nu merge trebuie sa iti reinstalezi din nou windows ca nu l-ai instalat bine daca nu merge ..vezi trebuie sa mearga incearca asa cum ti-am zis un rr la pc si dupa instalezi draiverele pentru windows tau.

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

O sa incerc

| Predator30 a răspuns (pentru kilgharrah):

Ok trimiti mesaj inapoi sa vad ce ai facut

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

Am reinstalat driver-ul si nu imi apare in device manager... imi apare doar Audio Codecs; Legacy Audio Drivers; Legacy Video Capture Devices; Media Control Devices; Video Codecs si Multimedia Audio Controller care are acel semn al exclamarii.

| Predator30 a răspuns (pentru kilgharrah):

Http://driverscollection.com/......ME-98-free

Incearca cu ce ti-am dat trebuie sa mearga

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

Tot aceeasi este tot nu imi apare acolo in device manager driver-ul...

| Predator30 a răspuns (pentru kilgharrah):

Atunci cu siguranta ai o problema de HARDWARE

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

Dar totusi dupa ce am reinstalat windows-ul a mers 2 zile apoi a inceput sa se auda foarte incet apoi nu a mai mers deloc...

| kilgharrah explică (pentru Predator30):

Da. nu prea am ce sa fac

| Predator30 a răspuns (pentru kilgharrah):

Eu te-am ajutat cat am putut si cat am stiut cam astea erau din tot ce ti-am zis eu ar trebuie sa mearga dar uite ca nu merge...mai incearca o singura chestie intra in Bios si uitate poate ai sunetul pus pe disable incearca sper ca sti unde sa umbli

| Predator30 a răspuns (pentru kilgharrah):

Atunci s-ar putea sa fie de vina placa de sunet si trebuie sa o schimbi nu stiu ce sa zic daca l-as putea vedea ti-as zice ca cam asta ii domeniu meu dar mai mult nu am ce sa iti fac. funda?