| Costache_Andy_1998 a întrebat:

am si eu o intrebare am un telefon Samsung galaxy young cu sistem de operare android 2.0 cum pot sa il upgradez si sa mut aplicatii din telefon pe cardul sd am 6-7 programe si degeaba nu muta nimic
Precizez ca spatiul este foarte mare pe card 8 gb si foarte mic pe telefon 1.5gb
DAU FUND Multumesc pentru raspunsuri ajutatoare!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Degeaba il "upgradezi sa muti aplicatii". Upgrade-ul nu te ajuta la asta, ci root-ul. Trebuie sa-i faci root.
http://www.androidro.ro/......e-memorie/

| Costache_Andy_1998 explică (pentru CM7YRE):

Si nu pot face altfel pentru ca cu aplicatia link2sd ma duce la informatii despre aplicatie si nici nu le muta pe crdul sd

| CM7YRE a răspuns (pentru Costache_Andy_1998):

Logic ca te duce, daca telefonul nu e rootat. Trebuie sa-l rootezi.

| Costache_Andy_1998 explică (pentru CM7YRE):

Stii vreun program gratuit din magazin play?

| Costache_Andy_1998 explică (pentru CM7YRE):

Stii vreun program gratuit din magazin play? cu care sa rootez tel?

| CM7YRE a răspuns (pentru Costache_Andy_1998):

Nu cred ca o sa gasesti asta in magazin play. Vezi pe google "cum se face root" sau du-te la un service, te costa in jur de 50 ron.

| Costache_Andy_1998 explică (pentru CM7YRE):

Mai bine ma chinui singur pana invat de cat sa dau 50 romwinking