| mitza97 a întrebat:

am si eu o intrebare: Daca mi-am luat un Samsung e2222, trebuie reformatata bateria, daca da cat timp trebuie sa stea la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Deci, acum multi ani, prin 2000, telefoanele foloseau baterii de tip Ni-Mh. Aceste baterii trebuiau formatate.

Acum nu vei mai gasi nici un telefon cu baterie Ni-Mh, acum se folosesc doar baterii Li-Polymer si Li-Ion, aceste baterii NU necesita formatate, ele sunt gata pregatite din fabrica.

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Nu trebuie facut nimic la baterie, e formatata din fabrica.

Daca e descarcat, il bagi la incarcat pana se incarca.1-2 ore sau cat dureaza.

| mitza97 explică (pentru Andruşcă):

Eu am inteles ca la fiecare tel trebuie sa iti formatezi bateria sau la asta e vreo exceptie?

| mitza97 explică (pentru Andruşcă):

Mersi:*

| Andruşcă a răspuns (pentru mitza97):

Deci, acum multi ani, prin 2000, telefoanele foloseau baterii de tip Ni-Mh. Aceste baterii trebuiau formatate.

Acum nu vei mai gasi nici un telefon cu baterie Ni-Mh, acum se folosesc doar baterii Li-Polymer si Li-Ion, aceste baterii NU necesita formatate, ele sunt gata pregatite din fabrica.