Întrebare recomandată | PetrisorPetru a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu o intrebare!
Se poate afla daca am trimis pe Yahoo Mail un mail, daca persoana la care am trimis a citit email-ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o extensie pentru Google Chrome numita MailTrack care.ti trimite un raport complet despre destinatar, nu numai daca a deschis email.ul.

| PetrisorPetru explică (pentru anonim_4396):

Am observat ca apare o bulina albastra in dreptul email-ului daca nu este citit si apoi dispare daca a fost citit.
Mersi oricum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PetrisorPetru):

Da,asa apare daca iti citesti propriile email.uri.Pentru ceea ce ai intrebat tu, ai nevoie de extensie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un simplu mail nu
daca incluzi in el ceva care sa se incarce la deschiderea mail ului ai putea sa iti dai seama

| PetrisorPetru explică (pentru suntserios):

Daca am trimis cu ceva poze, adica?

| suntserios a răspuns (pentru PetrisorPetru):

Nu, daca ai trimis cu un html ceva care incarca un link la care tu ai acces... trebuie sa ai ceva cunostinte de programare pentru asa ceva, probabil nu e cazul la tine, deci raspunsul e ca nu iti poti da seama daca a citit sau nu mail ul.