| Emckill21 a întrebat:

am si eu o problema, am un televizor LED HD 81cm Zanussi 32Z6000, si nu stiu cum ma pot uita la filme de pe stick, are port usb, etc, dar daca pun filmul in format normal, ori nu se aude, ori nu imi citeste diacriticile la subtitrare, ori imi da ca formatul nu este valid si nu imi ia filmul....Banuiesc ca este un program de randat/schimbarea formatului filmului pentru stick, am cautat dar nu am gasit, ma poate ajuta cineva? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Majoritatea filmelor care se descarca de pe net sunt in fomat mkv. Daca te chinui sa le schimbi formatul risti sa pierzi calitatea. Iar cu subtitrarea nu ma pot pronunta dar tinand cont ca majoritatea produselor sunt din China nu prea vad diacriticele.
Ca solutie iti recomand urmatorul lucru: daca folosesti un laptop si are hdmi cumpara un cablu hdmi si te uiti direct de pe laptop pe televizor ca si proiector extern. Daca ai desktop iti recomand sa il legi la televizor ca si monitor.

| Emckill21 explică (pentru Zaygon):

Ideea e ca folosesc pc, televizorul il am sus, la etaj, si pc-ul il am jos...e cam inconvenabil sa il mut mereu, alta idee?