| AlexandruDan1996 a întrebat:

As vrea un forum din SUA in care sa se discute despre diferite programe. Ex am programul VLC Media Player si as vrea sa aflu in ce limbaj de programare a fost facut cat e de bun...etc. M-ar putea ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Forumuri de programare vrei sa zici? Sunt cateva romanesti, cum ar fi Softpedia, Skullbox, Bitcell, etc.

VLC a fost facut in C++, cu frameworkul Qt. C++ este unul dintre cele mai performante si folosite limbaje(impreuna cu Java si C).

Daca vrei sa vorbim mai multe poti sa-mi dai un PM.

1 răspuns:
| Annitu30 a răspuns:

Din SUA chiar nu stiu, insa este forumul SoftPedia de la noi, din Romania si sunt multi care au dezbatut subiectul VLC-ului. Eu zic ca te va ajuta.

Bafta :*

P.S. te rog sa dai like la www.fb.com/imagininoi daca te-a ajutat raspunsul meu :*