| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Cand ma uit pe Youtube la ceva anume. Cand nu sunt in fullscreen nu se vede cu bari negre sus-jos, iar cand dau sa ma uit in fullscreen se vede cu bari negre sus-jos. Ce pot face sa nu mai am acele bari? Mentionez ca se vede asa la toate videoclipurile vizionate. Dau funda plus vot.

Răspuns Câştigător
| CentyLox a răspuns:

Ai ecran 4:3 și rezoluția video este 16:9 e și normal. Poți remedia doar daca vei cumpără un monitor HD sau full HD

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu ai ce să îi faci. Acest lucru se întâmplă din cauza faptului că raportul filmului este de 16:9 și probabil monitorul tău are raportul de 5:4 sau 4:3, sau chiar 16:10.

E ușor să îți dai seama, uite aici un exemplu: http://i.rtings.com/......mawide.png

În exemplu îți arată raportul filmulețului cât și raportul ecranului pentru a înțelege de unde provin acele bări negre.