| xFire8789 a întrebat:

Care e placa video e mai buna dintre : Gigabyte GeForce GT 630 2Gb DDR 128 bit PCle 2.0 Pret : 259ron -
Gigabyte GeForce GT 610 1GB DDR3 64 BIT silent Pret : 175 ron ( Pentru gaming ) Dau funda!

Răspuns Câştigător
| ÎngerCretin a răspuns:

Păi în primul rând uită-te la preţ. 630 e mai scump ca 610 cu 90 ron. Spune-mi ce procesor şi ce sursă ai. Este posibil ca 610 să fie mai bun în gaming decât 630 sau chiar egal deoarece procesorul nu poate face faţă la mai mult, sau procesorul este bun şi sursa e vai de bucile ei. Cel mai probabil e ca 630 să fie mai bun ca 610. Ai greşit undeva: ''gt 630 2gb ddr'' nu e cumva ''gt 630 2gb gddr 3''? dacă era ddr sau gddr simplu era de la un calculator din 90.

| xFire8789 explică (pentru ÎngerCretin):

Este DDR3 n-am scris eu

9 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Am si eu un Geforce GT 630, dar de 1 GB si poti sa iti spun cu incredere ca e mai buna decat una GT 610, pentru gaming.

| ÎngerCretin a răspuns:

Nu te grăbi! Pentru 20 ron în plus, mai degrabă iei
http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/
e Gddr3 cu DVI HDMI PCI-E

| buzucan a răspuns:

Recomand sa citesti articolul asta: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html
o sa te mai scoata din "belele"

| ursey a răspuns:

Cu cat are mai multi bit cu atat mai buna

| ÎngerCretin a răspuns (pentru ursey):

Degeaba are un miliard de biţi dacă are un procesor şi o placă de bază de prin 90'. Procesorul şi placa de bază trebuie să facă faţă plăcii video.

| ursey a răspuns:

Putea sa fie tot de 1gb dar daca are 128 BIT e mai buna am avut una de 876 mb cu 448 BIT si mergea mai bine ca cea care o am acum de 2 gb cu 128 BIT

| Eclipse a răspuns:

Cu siguranta, GT 630 se descurca mult mai bine in gaming.

| xFire8789 explică:

Multumesc pentru raspunsuri
Voi alege Gigabyte GeForce GT 630 2Gb DDR3 128 bit PCle 2.0