| stalin a întrebat:

cer ajutorul celor din Bucuresti in mod special.deci,eu locuiesc in Iasi, iar miercuri dimineata, la aproximativ 6:30, voi ajunge in Bucuresti in zona autogarii idm Basarab kennedy, undeva pe soseaua Orhideelor.de acolo, trebuie sa ajung in maxim o ora pe strada Roma nr 32-34.intrebarea si rugamintea mea este sa imi spuneti daca este vreun mijloc de transport in comun de care sa ma ajut? si daca da, ma incadrez in timpul acesta de 1 ora pe care il am la dispozitie? stiu, cel mai comod e sa iau un taxi, dar ma gandesc ca voi fi plimbat tot Bucurestiul cand sesizeaza accentul. happyva multumesc anticipat pentru sfaturi si amabilitate!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pe jos faci puțin peste o jumătate de oră. Cu tramvaiul 1, mai puțin de un sfert de oră...
http://goo.gl/9mCHQS